27. června 2010 16:30 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Mexičané chtějí Argentině oplatit minulé vyřazení v osmifinále

Argentina - Nigérie (Messi). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Argentina - Nigérie (Messi). | foto: Reuters

JOHANNESBURG Historie se opakuje a stejně jako před čtyřmi lety se v osmifinále fotbalového mistrovství světa střetnou Argentina s Mexikem, které chce svému soupeři oplatit minulé vyřazení. Na šampionátu v Německu Argentina vzájemný zápas vyhrála 2:1 v prodloužení a i tentokrát je velkým favoritem. Mexiko však má dnes v úmyslu překvapit a konečně dosáhnout velkého výsledku.

Mexičané se před čtyřmi lety sice díky trefě Márqueze ujali vedení, avšak Argentinci brzy vyrovnali a v prodloužení je poslal do čtvrtfinále krásný gól Maxiho Rodrígueze. Mexiko nyní věří v odplatu. A to i přesto, že v dosavadních 26 duelech s Argentinou vyhrálo jen čtyři.

"Tohle je dobrá možnost k odplatě za to, co se stalo před čtyřmi lety," uvedl trenér Aguirre, který byl zklamaný výkonem svých svěřenců při prohře 0:1 v posledním utkání skupiny s Uruguayí. "Měli jsme ale čtyři dny na to, abychom se z toho vzpamatovali a připravili se na výjimečný zápas. Uděláme vše pro to, abychom Argentinu porazili," dodal.

Čtěte také

Naopak v argentinském táboře panuje po třech výhrách výborná nálada. Trenér Diego Maradona nepochybuje o tom, že jeho svěřenci celý turnaj vyhrají. Proto Mexiko bere jen jako jednu z překážek. Sice si uvědomuje, že je Mexiko v útoku nebezpečným týmem, ale zároveň zná recept, jak silný útok soupeře otupit - nepustit protihráče k míči.

"Když máme my míč, tak soupeř nemůže být nebezpečný. A můj tým je schopen držet míč déle než jakýkoli jiný tým. A to díky schopnostem těchto skvělých hráčů," uvedl Maradona, který se bude znovu spoléhat na Lionela Messiho.

Střelec Barcelony sice stále čeká na gól, ovšem patří k nejaktivnějším hráčům na turnaji a již čtyři góly pro své spoluhráče připravil. Mexičané však nehodlají přistoupit na podobnou taktiku jako Řecko, které na Messiho nasadilo osobní obranu. "Je to nejlepší fotbalista na světě, ale rozhodně se nebudeme soustředit na jediného hráče. To by byla chyba.

Argentinci jsou silní jako tým a jako tým je budeme bránit," prohlásil trenér Aguirre. Kapitán Gerardo Torrado zas nabádá spoluhráče, aby se nenechali unést. "Jestli chceme uspět, musíme hrát chytře a nebláznit. Týmovou prací musíme vynulovat jejich individuální schopnosti," míní Torrado.

Mexičané zároveň chtějí prolomit osmifinálové prokletí. Přestože patří mezi tradiční účastníky šampionátu, na výraznější úspěch stále čekají. Osmifinálovou překážku zdolalo Mexiko jen dvakrát, v roce 1970 a 1986. Nyní jim hrozí, že v osmifinále vypadnou popáté za sebou.

"Tyto zápasy o všechno nám zkrátka nejdou. Nyní se to ale pokusíme změnit a dostat ze sebe to nejlepší," uvedl zkušený defenzivní univerzál Rafael Marquéz, který si chce ještě prodloužit reprezentační kariéru. Již dříve totiž prohlásil, že po šampionátu v národním dresu končí, proto chce postoupit co nejdále, aby se loučil úspěchem.

Zápas začíná v neděli ve 20:30. Hlavním rozhodčím je Ital Roberto Rosetti. Přímý přenos vysílá ČT4.

Předpokládané sestavy:
Argentina: Romero - Gutiérrez, Demichelis, Samuel, Heinze - Veron, Marcherano, Di María - Messi, Higuaín, Tévez.

Mexiko: Pérez - Osorio, Rodriguéz, Moreno, Salcido - Dos Santos, Torrado, Marquéz, Barrera - Vela, Franco.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?