16. června 2010 9:06, aktualizováno  10:06 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Místo Korejců fandili KLDR Číňané. Měli to nařízeno

Korejští fanoušci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Korejští fanoušci. | foto: Reuters

JOHANNESBURG/PRAHA Fotbal bez fanoušků? Nepředstavitelná věc. Přestože ty "odvážné" na jihoafrických stadionem musí ničit nesnesitelný zvuk nového fenoménu jménem vuvuzely, všem týmům na šampionátu se dostává velké podpory od krajanů v hledišti. Ne jinak tomu bylo také v úterním programu MS.

Nejen na hřišti, ale také v hledišti zápas, co zápas vypukne boj dvou zemí. A fanoušci se předhánějí v co nejoriginálnějším způsobu podpory svých miláčků. Ne vždy to vyjde, nizozemské fanynky v údajně reklamních minisukních by mohly vyprávět - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Kontroverzní nizozemské fanynky.

Návštěvníci z ostatních zemí ale zatím problémy s pořadateli neměli. I když, pustit na stadion otce Marka Hamšíka alias upíra Richarda, se možná také nemuselo vyplatit. Každopádně podle agenturních zdrojů nikdo k újmě (vysání krve z těla) naštěstí nepřišel. Maximálně tak slovenští fotbalisté své příznivce závěrečným kolapsem, kdy dovolili Novozélanďanům vyrovnat, při premiérovém startu na MS pořádně zklamali.

Otec Marka Hamšíka.

To ve večerním duelu mezi Brazílií a KLDR byli nakonec "spokojeni" všichni. Brazilci, kteří v rodné zemi ukončili pracovní dobu již dvě hodiny před výkopem, aby se pořádně mohli připravit na sledování vystoupení svých bohů, předvedli po dvou gólech a výhře 2:1 i Johannesburgu pravý jihoamerický karneval.

A nesmutnili ani "severokorejští" fanoušci. Jak skupina padesáti šťastlivců ze severní části korejského poloostrova, tak zhruba tisíc fanoušků z Číny. Právě spřátelené komunistické velmoci prodal severokorejský fotbalový svaz většinu svých vstupenek. Ovšem pod podmínkou, že budou fandit fotbalistům KLDR. Ostatně, pod dohledem přísného animátora tomu snad ani nemohlo být jinak...

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz