Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

BANÍKOVEC: Deváté místo? Nebožtíci se obrací v hrobě

Sport

  3:01
OSTRAVA - Liga skončila. Za sebe mohu říct - konečně. Světe div se, ostravští dobývači nakonec vytěžili kladenské sloje. Nečekané vyvrcholení ročníku, na jehož konci držíme hanebné deváté místo, kvůli němuž se staří baníkovci musejí v hrobech obracet a v urnách přesypávat.

Fanoušci Baníku foto: ČTK

Na nějakou dobu teď vysadím lecitin, aby mi paměť tolik nefungovala, a já aspoň trochu zapomněl. Jaký to byl vlastně ročník? Podzim jednoznačně super. Klepli jsme doma Spartu a vyhráli v Bolce, kdo přijel do Ostravy, ten úporně bránil, protože z našeho mančaftu měl soupeř strach. Taky zvenčí jsme nějaké body importovali, takže první půlku ligy hodnotím kladně.

O jaru bych nejradši nepsal vůbec nic. Ten, kdo vyznává modrobílou a má v srdci FCB, ví, jakou bolest jsme museli prožít. Přichází čas zúčtování. Jsem vážně zvědav, jaký dream team postaví Verner s novým koučem Koubkem. Pro mne je tento trenér zatím pan No name, ale třeba nás překvapí a našlápne NOVÝ BANÍK zpátky tam, kam patří. Do úplné špice.

Tady po hospodách se šušká, že by z Anglie měli přijít Skácel s brankářem Laštůvkou a z Jablonce Loučka. Co je na tom pravdy, to ukážou dny příští. Hlavně je ale nutné vyházet všechny lemply, kteří to na jaře odchodili. Pak bude zase dobře. Těším se na novou ligu. Olé.

Autor (40) je zatvrzelý konzervativec a hrdý Chachar, který si paličatě stojí za svým, že Baník je king a patří do Slezska, a nikdy ne na Moravu.

Autoři: