2. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Tak se loučí král. Bauer si vytyčil cíl a cestu našel sám

Lukáš Bauer si přichází na stupně vítězů pro stříbrnou medaili. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Bauer si přichází na stupně vítězů pro stříbrnou medaili. | foto: ČTK/AP

Přece se dočkal. V průběhu roku vynechal řadu podniků Světového poháru včetně Tour de Ski a na mistrovství světa ve Falunu vypustil štafetu. Lukáš Bauer vše podřídil přípravě na vrchol sezony - za ten si stanovil 50 kilometrů klasicky na šampionátu. A tvrdě kráčel za štěstím.

Kde kdo se podivoval nad způsobem přípravy, jaký volil (trénoval zejména individuálně) a kroutil hlavou nad jeho dobrovolnými absencemi v mnoha závodech. Jenže zkušeného Bauera hlasy expertů, médií a fanoušků zimních sportů nerozhodily. Věřil pouze hlasům ve své hlavě...

A udělal dobře.

RADOST A ZKLAMÁNÍ. Lukáš Bauer (vpravo) se po padesátce na MS ve Falunu raduje...
STUPNĚ VÍTĚZŮ. Lukáš Bauer (vlevo) si z padesátky ve Falunu odveze světové...

Se stříbrnou medailí na krku zároveň ohlásil, že šlo s největší pravděpodobností o jeho poslední závod na mistrovství světa.

Po takovém úspěchu si jistě Bauer přečte mnoho rad a spekulací, proč by to měl zkusit i za dva roky. Jenže ty budou zbytečné: český lyžař se řídí pouze svými úsudky.

Právě to z něho dělá borce, kvůli němuž se pořádně zapotil i lyžařský fenomén Petter Northug.