Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

BOHEMÁK: Tak se do pohárů nedostaneme

Sport

  23:20
PRAHA - Klokaní mašina se nějak zadrhla. Po slušných výsledcích proti rudým a Olomouci usnuli naši borci na vavřínech. Zřejmě si mysleli, že si Plzeň dá góly sama. To se však pochopitelně nestalo.

Souboj Bohemky a Sparty. foto: ČTK

Trenér před zápasem sliboval, že teď už se do toho opravdu dáme a že po prvním vstřeleném gólu přijde i první výhra. Po zápase musel poněkud nakvašeně konstatovat, že je nespokojen s tím, že ani Mára Niklů s Hartigem nejsou těmi správnými tahouny mužstva.

To je zlé, protože pokud to tímto způsobem půjde dál, Bohemka se do pohárové Evropy nedostane, ohrožen je i pohodlný střed tabulky! Klokany může těšit snad jen to, že mají jednu z nejlepších obran v lize. Také gólman Sňozík už rázně utnul všechny pochyby o tom, zda má na první ligu. 

Nemohu se však zbavit dojmu, že je to zoufale málo. Góly jsou, jak se říká, kořením fotbalu. Ve Vršovicích se však zatím podávají pouze prošlé amarouny, což může odradit jinak velmi odolné příznivce. Přitom bývalí klokani rozesetí v jiných týmech se začali činit. Šenkeřík oživil sešívané, teenager Kadlec přinesl rudým tři body proti nebezpečné Boleslavi. I ten Ordoš v Olomouci pravidelně skóruje. A to je co říct! Jen ti současní klokaní ostrostřelci se ne a ne chytit.

Ubohosti našich výsledků naštěstí zatím nevyužilo ani Kladno, ani Střížkov. Oba týmy prokazují až neuvěřitelnou stálost formy a zajímavé je to především u Střížkova, jehož hráči si drží svůj standard navzdory změně na trenérském postu.

Autor (35) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Autoři: