Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Brečící slávisté jsou mimo mísu. Vymlouvat se na zdržování? Vraťte se do 21. století

Sport

  13:00
Zdržovat čas a válet se bezdůvodně na zemi je podlé a nefér. Ale od toho je rozhodčí, aby posoudil a zhodnotil, kolik času za domnělé simulování hráčů na trávníku nastaví. Je však nesmysl házet nepostup Slavie jen na polehávání soupeře, když mu k tomu dali slávisté příležitost.

Frustraci slávistů lze pochopit. Řeči o křivdě však ne. foto: ČTK

Smůla, počkejte si ještě rok. Česku (zatím) Liga mistrů nesluší

Lze pochopit, že si fanoušci, hráči či členové vedení fotbalové Slavie krátce po zmaření šance zahrát si Ligu mistrů vybíjeli frustraci na sudím a hráčích APOELu Nikósie, tedy týmu, který slávisty o milionářskou soutěž připravil.

Kdekdo by ale čekal, že s chladnou hlavou už i nejzatvrzelejší fandové budou mluvit jinak, například tím způsobem, že když jeho tým nedá za celých 180 minut gól, nemůže na postup pomýšlet.

4. předkolo Ligy mistrů - Slavia vs. APOEL Nikósie: hráči Slavie po skončení...
4. předkolo Ligy mistrů - Slavia vs. APOEL Nikósie: Trenér Slavie Jaroslav...

Jenže stalo se. Na sociálních sítích se stále vyskytují názory, že Slavia byla v obou zápasech 4. předkola Ligy mistrů proti APOELu jasně lepší, a jen absence štěstí, špatný rozhodčí a především simulování hráčů Nikósie může za jejich nepostup.

Slávisté však tím, že neproměňovali své šance, nabídli hráčům kyperského týmu tahat čas. Kdyby dala gól v Nikósii, případně dva v domácí odvetě, fotbalisté APOELu by neměli šanci se na trávníku válet.

Navíc lze se Nikósanům divit, když je ve hře v přepočtu takřka 400 milionů korun za postup do základní skupiny soutěže?

Stačí se podívat na odvetný zápas 4. předkola Evropské ligy mezi AEK Larnaka a Viktorií Plzeň. Západočeši stejně jako APOEL bránili dvougólový náskok z úvodního duelu a stejně jako oni zdržovali.

Vždyť dostali hned tři žluté karty za zdržování hry a také oni se několikrát ocitli na trávníku a nechali se ošetřit. A to bylo ve hře mnohem méně, více než pětinásobně, než v duelu mezi Slavií a Nikósií.

Úvodní zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy: Viktoria Plzeň - AEK Larnaka....

A nezdá se, že by někdo z bijců za pravdu ve slávistickém dresu prohlašoval, že Plzeň si postoupit do základní skupiny Evropské ligy, kterou si zahraje i Slavia, nezaslouží.

Navíc otázkou je, jak by se chovali sami fotbalisté Slavie, kdyby úvodní zápas doma vyhráli 2:0 a do Nikósie jela bránit postup.

Zřejmě jen snílek si může myslet, že by se sešívaní chovali jako v éře Mirka Dušína a nesnažili by se nějakou tu minutu ležením na zemi ušetřit. Tak jak se to pravidelně v české nejvyšší soutěži dělá.

I příznivci Slavie by se měli vrátit z historie zpět do 21. století, kde už zásady fair play nehrají prim a kde se tvrdě a s pomocí všech povolených prostředků bojuje o velké miliony.