22. července 2008 8:32 Lidovky.cz > Sport > Názory

Další výzva

Dominik Hašek v dresu Detroitu, se kterým získal dva Stanley Cupy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominik Hašek v dresu Detroitu, se kterým získal dva Stanley Cupy. | foto: ČTK

Dominik Hašek říkal, že se těší, jak se po konci kariéry vrhne na podnikání. Jenže rovnice úspěšný sportovec rovná se úspěšný podnikatel nezafungovala. Podobně jako třeba v případě zmařených investic fotbalisty Pavla Nedvěda.

Legendárního hokejového brankáře tak čeká velké rozhodování, co bude dělat. Jedna, byť na první pohled bláznivá varianta, se nabízí: návrat k hokeji. Haškovi je sice třiačtyřicet, ale chytání puků je činnost, pro kterou se tento gumový chlapík z Pardubic narodil. Navíc je to činnost, kterou ještě nějaký pátek bude ovládat na vynikající úrovni a Haškově temperamentu hokejová aréna nabízí ideální prostředí k vybití.

Návrat do NHL i odchod jinam do zahraničí brankář vyloučil. Takže zbývá česká liga. "Tuhle zimu určitě chytat nebudu. Co bude dál, to uvidíme,“ usmál se Hašek, který překonal na ledě spoustu rekordů. Možná před ním leží další výzva: titul nejstaršího hráče české extraligy.

Martin Prachař, Lidovky.cz
Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky