4. srpna 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Co s tím, atletiko? Tohle bude boj o pověst pro léta dopředu

Antidopingová komise teď bude mít napilno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antidopingová komise teď bude mít napilno. | foto: Reuters

Skandál nevídaných rozměrů vyplouvá na povrch světové atletiky. Není divu, že se Mezinárodní atletické federaci nelíbí únik informací o podezřelých testech závodníků, mezi nimiž je i mnoho medailistů.

Tím, že v atletických disciplínách zápolí jednotlivci a ne týmy, je zájem diváků a sponzorů přímo odvislý od prestiže, kterou přinášejí známá jména.

Královna sportu a symbol olympijských her teď musí rychle promýšlet, jak na skandál zareaguje. Blíží se mistrovství světa a za rok tu je olympiáda. Tedy dvě velké události, u nichž se bude aféra propírat na každém kroku a ze všech stran. Navíc může jít jen o vrchol ledovce.

Je tedy možné, že v následujících měsících bude atletika bojovat o svou pověst a budoucnost hned pro několik let dopředu.

kubTomáš Kubánek

Online reportáž | FOTBAL

FC Viktoria Plzeň - Olympiakos Pireus
0:0
68
Plzeň kombinuje na půlce, chystá si postupný protiútok.
67
Na zahrávání rohů aby si Plzeň dávala velký pozor. Už podruhé v zápase z toho vyšel velmi nebezpečný brejk hostí. Zastavil je Kalvach.
66
Domácí ho rozehráli opět nakrátko a Hrošovský přišel o míč.