27. října 2008 14:52 Lidovky.cz > Sport > Názory

Fair play? Ale jděte

Italský boxer Fragomeni (vlevo) a Čech Kraj před zápasem o titul mistra světa WBC, který vyhrál prvně jmenovaný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Italský boxer Fragomeni (vlevo) a Čech Kraj před zápasem o titul mistra světa WBC, který vyhrál prvně jmenovaný. | foto: ČTK

PRAHA Že se v profesionálním sportu hraje fair? Cha, cha. Vždyť jde o peníze. Většina sportovců a funkcionářů se ale snaží fair prostředí alespoň předstírat.

Pokud si totiž fanoušci začnou myslet, že se o výsledku rozhodlo dopředu, přestanou zápasy sledovat. Jinak to ale chodí v profesionálním boxu.

Tam už si na tajnosti ani nikdo nehraje. Pokud je utkání jen trochu vyrovnanější, tak vítězí ten, kdo je doma, což bývá zpravidla i ten, za nímž stojí větší kapitál. „Musím ho poslat k zemi, jinak nemám šanci,“ říkal Rudolf Kraj před pátečním duelem. Průběh střetnutí v Miláně mu dal za pravdu.

Co s tím? Pokud chtějí čeští borci získávat mistrovské pásy, budou muset boxovat v Česku. Musí tedy přesvědčit sponzory, aby na duel „něco přisypali“, a tuzemské televize, aby o box projevily zájem a „nezaspaly“ jako v pátek, kdy Krajův duel neměl značný počet fanoušků ani kde sledovat. Kraj a spol. tedy mají před sebou ještě hodně práce. Ovšem mimo ring.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…