Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Fotbal na olympijské hry nepatří

Sport

  15:48
PRAHA - vybavíte si, kdo vyhrál poslední mistrovství světa ve fotbale? Ano, Itálie. Také vítěze mistrovství Evropy (alespoň posledního ročníku) si pravděpodobně vybaví i člověk, který jinak sportem příliš nežije.

Mistra Evropy si ještě pamatujeme. foto: ČTK

Řeknete ale bez váhání, která země vyhrála fotbalový turnaj na poslední olympiádě v Aténách? I velcí fotbaloví fandové asi musí pořádně zalovit v paměti, než správně uhodnou Argentinu.


Fotbal na olympiádě zkrátka nikoho nezajímá. Důkazem je právě probíhající tahanice o hvězdného Ronaldinha, kterého pro potřeby brazilské reprezentace nechce do Pekingu uvolnit jeho zaměstnavatel FC Barcelona. Trenér Liverpoolu Benítez zase varuje svého svěřence Ryana Babela, že pokud se her zúčastní, přijde o místo v sestavě. Kluby skřípou zuby, už když mají uvolňovat svá esa třeba kvůli kvalifikačním zápasům. Ale kvůli olympiádě? To už je na ně moc.


Nejpopulárnějšímu sportu v olympijské podobě totiž chybí tradice, a tím pádem i náboj. A to už nejde dohnat ani marketingově vylepšit. Lpění na tom, aby se fotbal na hrách objevoval, je jen smutným prodlužováním současné agonie, která jednou nevyhnutelně musí skončit úplným koncem fotbalu pod pěti kruhy. Nikoho to mrzet nebude. A nejméně ze všech fanoušky.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!