17. prosince 2008 9:18 Lidovky.cz > Sport > Názory

Fotbalová komunikace

Předseda fotbalového svazu Pavel Mokrý má o čem přemýšlet. Jeho čas v čele ČMFS se zjevně nachýlil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda fotbalového svazu Pavel Mokrý má o čem přemýšlet. Jeho čas v čele ČMFS se zjevně nachýlil. | foto: ČTK

PRAHA Tomu se říká smůla. Když se Jiří Kubíček v minulosti snažil dostat na zasedání výkonného výboru fotbalového svazu, stáli mu v cestě ramenatí bodyguardi. To kvůli disciplinárnímu trestu, jehož platnost Kubíček sám zpochybňoval. V okamžiku, kdy před sebou nemá svazový místopředseda žádné legislativní ani fyzické překážky, najde zase jen prázdnou místnost.

Kvůli nadpolovičnímu množství omluvenek šéf svazu Mokrý letos poslední zasedání fotbalové vlády včera zrušil. Absentující funkcionáři si zřejmě nechtěli kazit advent posloucháním nepříjemných Kubíčkových námitek.

Co z toho usuzovat? Volební horečka už roste. Naposledy se nový předseda vybíral natřikrát. Šest měsíců před valnou hromadou je patrné, že mezi bafuňáři klesá schopnost vzájemné komunikace. A naopak se zvyšuje pravděpodobnost, že znepřátelené klany dokážou smutný rekord zlomit.

Najdete na Lidovky.cz