11. července 2008 7:50 Lidovky.cz > Sport > Názory

Fotbalová výpověď

Cristiano Ronaldo obklopený novináři na lisabonském letišti po příletu z Eura | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cristiano Ronaldo obklopený novináři na lisabonském letišti po příletu z Eura | foto: AFP

PRAHA když dostanete lepší nabídku a chcete změnit zaměstnavatele, prostě to uděláte. Když stejnou touhu pocítí profesionální fotbalisté, začíná složité vyjednávání o závratném odstupném s nejistým koncem.


Není žádným tajemstvím, že se za poslední desetiletí hráči změnili ve zboží. Kluby je jednoduše prodávají a kupují. Cristiano Ronaldo bere miliony korun denně, ale pracovní práva má paradoxně mnohem omezenější než jeho fanoušci. Portugalec by rád zamířil do Realu Madrid. Na platu by si nepohoršil a měl by to blíž domů. Smůla. Momentálně asi nejlepší fotbalista světa přece nemůže kopat do míče, kde se mu líbí.


Taková jsou současná pravidla. Slova šéfa FIFA Seppa Blattera o moderním otroctví jsou přehnaná, ale určitě by nevadilo, kdyby se fotbalisté v klecích dočkali větší svobody.


Dovedete si představit, v jaké pohodě by Ronaldo hrál, kdyby mohl dát výpověď? To by byla nová fotbalová dimenze.

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.