5. února 2018 10:24 Lidovky.cz > Sport > Názory

GLOSA: Amatérský box vyměnil zlo a ještě větší. A na vlastní hloupost může doplatit

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Mistrovství světa v boxu 2017: prezident profesionální federace WBA Gilberto... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mistrovství světa v boxu 2017: prezident profesionální federace WBA Gilberto... | foto: AIBA.org

PRAHA Před týdnem se stal novým prozatímním prezidentem Amatérské boxerské asociace (AIBA) Uzbek Gafur Rachimov, který nahradil kritizovaného Tchajwance Wu Čching-Kua.

Ten odstoupil loni v listopadu poté, co se proti němu postavila většina lidí z vedení AIBA.

Kde, kdo se mohl začít radovat. Wu táhl amatérský box ke dnu především po finanční stránce. Mnozí pak viděli problém v někdy až do očí bijících verdiktem rozhodčích.

Jenže Rachimov byl do funkce dosazený coby nejdéle sloužící vice-prezident federace. Více jak deset let byl de facto pravou rukou Wua.

Regulérní volby prezidenta AIBA se uskuteční až v listopadu. A to by mohl být problém. O dva týdny předtím se uskuteční Olympijské hry mládeže.

A po včerejším prohlášení šéfa MOV Thomase Bacha boxu reálně hrozí, že v programu „juniorské“ olympiády bude chybět. Tím by se ohrozila také účast tohoto sportu na hrách v Tokiu 2020.

Už nyní nedostala AIBA od MOV peníze na další olympijský cyklus, podobný scénář by mohl být pro tento sport smrtelný. A nejde jen o ten amatérský, ale časem by došlo také na ten profesionální.

Nechají funkcionáři box padnout na dno, nebo se konečně chytí za nos?

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.

Najdete na Lidovky.cz