6. února 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

To nikdo v NHL nepije? Rozhodčího za panáka s kritikem suspendovali

Hokejový novinář Greg Wyshynski a rozhodčí Tim Peel při společném přípitku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejový novinář Greg Wyshynski a rozhodčí Tim Peel při společném přípitku. | foto: Puck Daddy (Yahoo.com)

Na té fotografii není vlastně nic zvláštního. Dva usmívající se chlapíci středního věku na ní zvedají panáky k přípitku. Jeden z mužů na snímku je novinář Greg Wyshynski, píšící na serveru Yahoo oblíbený hokejový blog Puck Daddy, druhý je dlouholetý rozhodčí NHL Tim Peel.

První jmenovaný je přitom neúnavným a dlouhodobým kritikem toho druhého. Svoje rozpory se rozhodli vyříkat z očí do očí, proto se minulý čtvrtek sešli v jednom z newyorských barů. Wyshynski chtěl o jejich schůzce a rozhovoru napsat článek, s čímž Peel neměl vůbec žádný problém. Podle svého kritika veterán mezi rozhodčími hovořil otevřeně a uznal i některé chyby, kterých se dopustil.

A jak to tak bývá, když se sejdou dva muži v baru, vypili i několik panáků tequily. Koneckonců, Wyshynski označil Peela za asi ne nejlepšího rozhodčího na světě, ale za dobrého chlápka.

Zvláštní bylo pak to, co následovalo. Wyshynski s Peelovým svolením dal společný snímek u tequily na Twitter. Vedení NHL však za to Peela suspendovalo na jeden zápas! Za to, že si ve volném večeru, 24 hodin před utkáním, dal pár panáků. A ještě liga odmítla důvody suspendace vysvětlit.

Většinou je NHL brána jako vzor, jak by měla špičková soutěž fungovat. Tentokrát ale totálně přestřelila...

givVojtěch Gibiš