19. června 2008 13:36 Lidovky.cz > Sport > Názory

Holanďan: Naše skupina byla nejlehčí

Nizozemci předvádí nejhezčí fotbal.   | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nizozemci předvádí nejhezčí fotbal. | foto: AFP

Zatím se na Euru Nizozemci předvedli až překvapivě dobře. Bojím se ale, že stejně překvapivě by mohli z turnaje vypadnout. Kvalita týmu se těžko posuzuje podle prvních tří zápasů. S přehledem sice porazili Italy, což jsou úřadující mistři světa, ale ti nejsou v ideální formě. Jasně jsme přehráli také Francii, jenže to je mužstvo plné vysloužilců.

Naší skupině se říkalo "skupina smrti“, já si však myslím, že to byla nejlehčí skupina ze všech.


Mně osobně se zatím nejvíc líbil zápas proti Rumunsku. Do utkání jsme nastoupili prakticky jen s náhradníky, a přesto jsme vyhráli.
Opravdová kvalita se ukáže až nyní ve vyřazovací části. Když porazíme některý z týmů, kterým se na Euru daří – jako třeba Chorvatsko –, pak budu stoprocentně přesvědčen o naší kvalitě.
Nizozemsku totiž nevyhovuje role favorita.

Předpovídat, že zvítězíme, bývá hodně ošidné, přestože v prvních třech zápasech jsme hráli skvěle. Z mužstva však čiší sebevědomí, a tím pádem hraje i velmi atraktivní fotbal. Možná ten nejhezčí na Euru.


Z jednotlivých hráčů na mě udělal dobrý dojem Giovanni van Bronckhorst. Je mu 33 let, většinu sezony hrál ve Feyenoordu v záloze, teď ale odvádí naprosto skvělé výkony na postu levého obránce. Anebo Robin van Persie – ten by se mohl stát hvězdou šampionátu.


V minulých měsících se snášelo hodně kritiky na trenéra van Bastena, ale to je teď pryč. Národ žije fotbalem, všichni chodí v oranžovém, zápasy sledují miliony lidí v televizi, nepamatuji takové vzrušení z předchozích let.


Tak snad to letos vyjde.
Autor je tiskovým mluvčím Feyenoordu Rotterdam

GIDO VALDEN,

Pronájem haly bývalých dílen v Lanškrouně 277 m2
Pronájem haly bývalých dílen v Lanškrouně 277 m2

Jungmannova, Lanškroun - Žichlínské Předměstí, okres Ústí nad Orlicí
18 000 Kč/měsíc