23. května 2008 12:12 Lidovky.cz > Sport > Názory

Hrobař Terry

Terry byl jednou z hlavních postav postupu do finále. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Terry byl jednou z hlavních postav postupu do finále. | foto: ČTK

PRAHA Je to hořký úděl. Stačí několik centimetrů, vteřinové zaváhání nebo skvělý reflex soupeřova brankáře a pověst tragického hrdiny se s hráčem nese po zbytek kariéry. Roberto Baggio, David Beckham či David Trezeguet jsou všichni vynikající hráči, ale v důležitém penaltovém rozstřelu selhali.

Baggia překopnutí ve finále mistrovství světa v roce 1994 dokonce stálo na čas vyřazení z reprezentace, míč, s nímž Beckham přestřelil branku ve čtvrtfinále EURO 2004, byl vydražen na e-bay.

Ve sportovní terminologii se těmto hráčům říká hrobaři. A hrobařem se ve středu večer stal v Moskvě i kapitán Chelsea John Terry. Místo toho, aby svému týmu zajistil vítězství, uklouzl a trefil jen tyč. Triumf urval soupeř z Manchesteru. Ať Terry chce nebo ne, od středy je to ten hráč, který neproměnil penaltu. Napořád. Je to kruté, vzhledem k tomu, co všechno Terry dokázal, ale je to fakt. Fotbal totiž také potřebuje tragické hrdiny-hrobaře.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky