3. prosince 2008 10:55 Lidovky.cz > Sport > Názory

I nejlepší může mít rezervy

Sebevědomý Ronaldo dostal se spoluhráči pořádně naloženo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sebevědomý Ronaldo dostal se spoluhráči pořádně naloženo. | foto: ČTK

PRAHA Kdyby záleželo jen na Cristianu Ronaldovi, obsadil by letos v renomované anketě Zlatý míč první, druhé i třetí místo. Podle oficiálních výsledků, které zveřejnil časopis France Football, se nakonec hvězda Manchesteru United musela spokojit jen s první příčkou.

Za výkony zvlášť v první polovině roku si ji portugalský fotbalista bezesporu zaslouží. Výtečný technik, který dokázal, že se krajní záložník může stát prvotřídním kanonýrem, byl často k neudržení.

Nejen na trávníku je ale vidět, že má také dost stinných stránek. Zmiňme filmování faulů nebo trucování ve snaze vynutit si přestup do Realu Madrid. Třeba druhý Lionel Messi musel fanoušky zaujmout tím, jak si přes odpor Barcelony vydupal účast na olympiádě v Pekingu, kde dotáhl Argentinu ke zlatu. V podobných gestech jsou na Ronaldovi znát velké rezervy. Nyní sice získal Zlatý míč, ale stále se může zlepšovat.

Najdete na Lidovky.cz