Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Jak mladý ušák utekl stoperům

Sport

  10:45
OSTRAVA - Nádhera, slast, paráda. Nejspíš tak bych popsal svoje pocity po minulém kole, kdy jsme ve vítkovickém azylu zdevastovali Jablonec. Moje radost ale trvala pár minut a já už přemýšlel o dalším kole, o dalších třech bodech. Baník totiž musí myslet pouze na vítězství.

Plzeň-Baník Ostrava. foto: ČTK

V pondělí hrajeme na Zbrojovce, kde jsme vyhráli snad ještě za bolševika. Je načase přepsat dějiny! Sice se nám vykartovali Marek s Mičolou, které by však v základu mohli nahradit Greguš s Vydrou. Trenér Koubek má kam sáhnout. Minule jsem tu zepsul Varadiho s Čolou, kteří v Plzni působili dost marně. A ejhle, proti Jablonci dal každý parádního fíka, s asistencí Bolfíka. Renda odehrál opravdu skvělý mač. Ale to nejlepší přišlo nakonec.

Mladý ušák Matěj Vydra z Chotěboře dvakrát utekl utahaným zelenobílým stoperům, takže veterán Špit zažil koupel ještě před konečným hvizdem. Díky hoši.

Teď přejdu do jiné kapitoly. Audit na Strahově. Nadávám sám sobě, kde jsem byl, když týpci jako Košťál nebo Mokrý rozdávali spřízněným kamarádům a firmám miliony. Já vůl stará si poctivě kupoval lupeny u překupníků na zápasy nároďáku, protože jsem vlastenec.

Přitom stačilo zajít za kluky na svaz, slušně pozdravit a požádat o ňákou tu baňku. Vlastík by mě určitě neodbyl, protože má sociální cítění. Vždyť barák v Kozí prodal pod cenou, protože se mu zželelo chudších kupujících. Už ať má sport pod palcem všeználek Jyrka. Ten pak potřebným rozdá zbytek. Snad tentokrát něco zůstane i pro mě.

Autor (41) je zatvrzelý konzervatista a hrdý Chachar, který ví, co znamená milovat svůj klub.

Autor: