Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Posílit znamená vykopnout?

Sport

  18:45
OSTRAVA - Jaro bývá obdobím zrodu nového života. V černé Ostravě naopak krásné tradice zabíjíme. Pět let jsme nenechali nejodpornější spolek ligy odjet domů s vítězstvím. Tenhle týden ano.

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava foto: ČTK

Pražská sparta, která se nedávno nechala z evropských pohárů vyřadit od anglické obdoby Baníku, sice v pondělí nepodváděla s navlékáním údajných marodů do dorosteneckých dresů, na vítězství 0:2 jí však stačily i standardní prostředky. Její hráči po Bazalech aspoň chodili, občas si nahráli, a trefili prázdnou bránu.

Jediné nestandardní zvýhodnění bolševiků spočívalo v tom, že kvůli disciplinárnímu trestu nebyl na lavičce přítomný stratég Pochovanec, a tak mohl mužstvo vést skutečný trenér Martin Hašek.

Tragický začátek jarní části sezony je jen logickým vyústěním zimní přestávky. Celý podzim, během kterého jsme měli problém dát góla i Brnu nebo Budějovicím, nám vedení slibovalo posily, zejména do útoku.

Přestupové období odhalilo, že "posílit" pro naše majitele znamená vykopnout tři hráče a nepřivést žádného.

Kromě nich bychom rádi poděkovali také naší radnici, kterou vede ideově jasně vyhraněná dvojice ODS a ČSSD. Díky jejich totální neschopnosti už musí šéfové Baníku zkoumat i takové možnosti, jako zda by nešlo náš klub přestěhovat do Havířova. Po návrhu na přechodný azyl ve Vítkovicích další jobovka. K blížícímu se devadesátému výročí klubu SK Slezská si tedy můžeme dopřát anketku: má z názvu klubu zmizet spíše Slezská, nebo Ostrava?

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!