Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BANÍKOVEC: Posílit znamená vykopnout?

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava | foto: ČTK

OSTRAVA Jaro bývá obdobím zrodu nového života. V černé Ostravě naopak krásné tradice zabíjíme. Pět let jsme nenechali nejodpornější spolek ligy odjet domů s vítězstvím. Tenhle týden ano.

Pražská sparta, která se nedávno nechala z evropských pohárů vyřadit od anglické obdoby Baníku, sice v pondělí nepodváděla s navlékáním údajných marodů do dorosteneckých dresů, na vítězství 0:2 jí však stačily i standardní prostředky. Její hráči po Bazalech aspoň chodili, občas si nahráli, a trefili prázdnou bránu.

Jediné nestandardní zvýhodnění bolševiků spočívalo v tom, že kvůli disciplinárnímu trestu nebyl na lavičce přítomný stratég Pochovanec, a tak mohl mužstvo vést skutečný trenér Martin Hašek.

Tragický začátek jarní části sezony je jen logickým vyústěním zimní přestávky. Celý podzim, během kterého jsme měli problém dát góla i Brnu nebo Budějovicím, nám vedení slibovalo posily, zejména do útoku.

Přestupové období odhalilo, že "posílit" pro naše majitele znamená vykopnout tři hráče a nepřivést žádného.

Kromě nich bychom rádi poděkovali také naší radnici, kterou vede ideově jasně vyhraněná dvojice ODS a ČSSD. Díky jejich totální neschopnosti už musí šéfové Baníku zkoumat i takové možnosti, jako zda by nešlo náš klub přestěhovat do Havířova. Po návrhu na přechodný azyl ve Vítkovicích další jobovka. K blížícímu se devadesátému výročí klubu SK Slezská si tedy můžeme dopřát anketku: má z názvu klubu zmizet spíše Slezská, nebo Ostrava?

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....