Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Kdo komplikuje pohárové tažení

Sport

  18:47
PRAHA - Nebylo to jednoduché, ale nakonec jsme zápas v Příbrami zvládli a domů přivezli povinné tři body. Dík patří především – pokolikáté už? – našemu čarodějovi mezi tyčemi Radku Sňozíkovi.

Bohemians 1905 - Plzeň (maskoti domácích). foto: ČTK

Nebyl však jediným strůjcem úspěchu. Pochvalu zaslouží i mladý Bartek, ze kterého roste bek evropské úrovně. Zanedlouho by už mohl autor jediného sobotního gólu hoblovat lajnu v reprezentaci místo stárnoucího Pospěcha. 

Výkonnostní růst očekávám i od Krause, tedy dalšího mladíka v základní sestavě. Ten se snaží nahradit uprostřed zálohy našeho zraněného špílmachra Kaufmana. Zatím mu to sice moc nejde, ale v každém dalším zápase je jeho výkon lepší. Jen tak dál!

Jak vidí ligu...

Přesto však ligový víkend přinesl i jedno zklamání. Týká se to především rudochů z Letné. Považte: Klokani pro ně dělají, co mohou, i tu Plzeň porazí. A co na to Sparta? Prohraje v Jablonci, čímž Klokanům komplikuje tažení za pohárovou Evropou. Brno je to samé v bledě modrém. Hoši z jihu Moravy mají dobře rozehranou záchranářskou partii, a pak si nechají dát hloupý gól od jinak impotentních Teplic.

Je to škoda, ale nesmíme klesat na duchu. Už příští kolo nás může posunout k vytouženému třetímu místu. Jablonecké zabrzdí plzeňská Viktorka, Liberec se pochlapí v Olomouci a zápas Boleslav s Teplicemi je jasný kříž. Klokany sice nečeká lehký duel, ale už ukázali, že se tlaku nebojí a povinné tři body proti slabším soupeřům sbírat umějí. V neděli to odnese Brno.

Autor (37) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Autor: