Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Zase jsme se utopili v bahně

Sport

  18:46
PRAHA - Zahnívající bahníčko klidného středu tabulky zaplavilo v pátek Eden. A naši chlapci se v něm bohužel utopili.

Bohemians 1905 - Jablonec (Martin Nešpor vpravo) foto: ČTK

Můžeme stokrát láteřit na adresu rozhodčích, že nefoukli alespoň jednu ze dvou vcelku jasných penalt. Můžeme hlasitě skřípat zuby, že jsme neprohráli s Jabloncem, ale s Peltou. A konečně, můžeme se zkroušeně ohánět tím, že nám chyběli tři hráči základní sestavy. 

Alibismus stranou, důvod neúspěchu našich chlapců se nachází jinde. V jejich hlavách, které podlehly vábení onoho v úvodu zmíněného bahna. Ale to je špatná cesta! V posledních letech po ní kráčejí třeba Teplice. Kdysi ambiciózní klub zapadl do stoky středu tabulky tak hluboko, že na něj chodí zhruba stejně diváků jako svého času na klub známý jako Střížkov.

Názory fanoušků

Že Bohemka nemá peníze a mnozí její hráči nepobrali dost talentu na to, aby hráli na špici? Opravdu je to tak? Ty peníze jsou pravda, ale opravdu byli Piták, Lafata či Pavlík lepší než naši hráči na stejných postech? To sotva. V české lize může každý porážet každého, malý krůček vpředu jsou akorát Plzeň a rudoši z Letné.

Zpátky k bezkrevnému pátečnímu hopkání klokanů v Edenu. Chlapci, když uvěříte, můžete hrát nahoře. Pak si vás možná všimne někdo s penězi a půjdete si zahrát třeba do Německa. Bohemka dostane peníze za přestup, koupí mladé nadějné hráče a bude s nimi hrát o titul. Možné je všechno, vždyť i původní maskot a klokan Lombardo se v pátek objevil v Edenu v uniformě s kapsou. A to tvrdil, že v Edenu chcípne. Nechcípnul, i do hospody došel, nezmar jeden.

Autor (36) zažil mistrovskou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...