Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Ať si Liverpool vetknou do análů

Sport

  18:38
PRAHA - Podle výsledku zápasu s Brnem a některých herních projevů by se mohlo zdát, že jsme na jaře začali tam, kde jsme na podzim skončili. Znovu hloupý gól a potom už jen trapný ostych vystřelit vůbec na bránu soupeře. Prostě déja vu.

Slavia. foto: ČTK

Ale nevstoupíš dvakrát do stejného Edenu. Všichni víme, že hlavní boj o budoucnost se odehrává někde úplně jinde než na trávníku v mači s jakýmsi Brnem. A je skoro jedno, kdo jako nový majitel přijde, pozitivem proti současnosti bude už jen to, že ho budeme znát.

Zatím musíme opírat svůj stále obtížněji dolovatelný optimismus ze střípků, jako byla první jarní desetiminutovka, návrat Vaniaka, nebo některé okamžiky přípravy s Hajdukem a Slovanem. Standa Vlček si jistě brzy troufne na celý zápas, útok posílí Pospěch a až ztratí naši narychlo povolaní dorostenci v jejich věku zcela pochopitelný ostych proniknout do šestnáctky, bude lépe. Rozhodně nevěšme hlavu a do Liberce vyražme minimálně pro bod!

Také nás může utěšovat, že existují i týmy, které jsou na tom ještě hůř. U nás třeba, dluhy nedluhy, má pořád každý hráč alespoň vlastní tričko a náš kapitán umí přečíst, co podepisuje. Proto buďme v těžkých časech utahování opasků solidární a jakoukoliv rivalitu nechme stranou.

Například taková sbírka obnošeného nepotřebného šatstva, které bychom mohli před derby přinést na Letnou, by byla určitě hezkým sportovním gestem. Ošacení kašpaři si potom můžou svůj historický veleúspěch v podobě plichty 0:0 se zoufalým Liverpoolem klidně vetknout do svých análů. Klubových.

Autor (41) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...