Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Snad na Toaletné perou trika

Sport

  20:00
PRAHA - Samozřejmě to mohlo být i lepší, ale to už bychom chtěli vážně moc. Vzhledem k tomu, že to není vůbec dávno, co se v souvislosti se Slavií nejčastěji používalo ohavné slovo sestup, je bod z Hané za plichtu 0:0 paráda.

Olomouc - Slavia. foto: ČTK

Ukázalo se, že dokážeme díky nad očekávání dobře hrající obraně a Martinu Vaniakovi neinkasovat i na hřišti, odkud si nemnohé "elitní" týmy odvážejí výprask.

Pochopitelně kdyby Karolko Kisel navíc potrestal nesmyslné vyběhnutí olomouckého gólmana, byla by naše radost dokonalá. Možná taky mohl na hřišti zůstat o něco déle Zbyněk Pospěch. Střídat ho, když se začíná zdát, že bychom se mohli pokusit o nějakou soustavnější ofenzivu, asi nebyl nejlepší nápad. Ale nemusí pršet, stačí když kape...

Rozhodně můžeme i nadále hledět do budoucnosti s optimismem. Po reprezentační pauze, kdy kluci naberou potřebné síly, si v zápase s Hradcem musíme hlasitě říct o body, které nám zajistí před derby potřebný klídek. A potom již vzhůru za splněním jednoho z hlavních cílů jarní sezony: vyprášit zarudlý kožich pochybnému spolku, kde si musejí hráči navzájem půjčovat i trika. Doufejme, že si je alespoň mezitím perou, nebylo by dobré přivézt si z Toaletné vedle bodů i nějakou kožní chorobu.

Tou dobou bychom podle hlasů z našeho náčelnictva měli už fakt a doopravdy vědět, kdo je náš nový majitel. Tedy pokud nám nelžou, ale to je přece u panstva z Edenu prakticky vyloučené, ne? Prostě nás v nejbližší době čekají jen samé radosti a není pochyb, že my si je zasloužíme!

MILOŠ CIHELKA, Autor (41) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Autoři:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...