Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SPARŤAN: Náš styl je buch, buch a čekat, až to tam spadne

Sparta - Lech Poznaň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Lech Poznaň. | foto: ČTK

PRAHA Po prohraném zápase v HáKá nám trenér Chovanec sliboval, že Spartička v dalších zápasech odčiní špatný a naprosto, naprosto falešný dojem, který vyvolala. Domácí odveta s lotyšskými trdly pražádné zadostiučinění nepřinesla - celý druhý poločas jsem dokonce strávil dloubáním v nose. (Myšleno samozřejmě obrazně!

Pán, který seděl vedle mě, se tomu však oddával více fyzicky.) Byl jsem tudíž zvědavý na první ligový zápas na letenském Olympu, k němuž nám Prozřetelnost nadělila Slovácko.

Očekávání opět daleko pokulhávalo za realitou. Uznávám, v nose jsem se "zadloubal" jenom párkrát, ani bojové nasazení našim borcům nechybělo, ale... Já nevím, zdá se mi, že naše hra je nějaká jalová, bez nápadu, bez vtipu. Prostě jen "buch, buch, buch a buch" čekáme, až nám to tam spadne. Ani přihrávky, byť na krátkou vzdálenost, nepatří zatím k našim velkým přednostem.

Ano, nakonec to tam opravdu spadlo. Díky Bohu za Lukáše Třešňáka a Vaška Kadlece, ale hřešit na tuto "taktiku" i do budoucna by se mohlo vymstít. Nicméně se klidně vsadím, že Kadlec dá v letošní sezoně více než deset gólů. Přijímá někdo sázku? Mile mě, až na jedno zaváhání, při své premiéře překvapil Chlodvík Kvído Adiaba Bondoa. Silvio Berlusconi by jistě řekl: "Ten opálený chlapík něco umí."

Po zápase se Slováckem vypukla opět nepochopitelná hysterie kolem Tomáše Řepky. Hrajete fotbal, něco vám bestiálně skočí na nohu, běžíte se podívat, co to bylo, a on to Volešák! Tak to by si znechuceně odplivl každý ctitel fair play, ne?

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...