Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jarolímova výzva

Sport

  7:46
PRAHA - Když loni v létě tehdy ještě záložníka fotbalové Slavie Martina Abrahama po hádce s trenérem Karlem Jarolímem při tréninku popadl amok a za pár dnů se stejné divadlo opakovalo i v B-týmu, uznal slávistický kouč, že angažování vyhlášeného bouřliváka byla chyba.

Aleš Besta z 1. FC Brno (vpravo) s Radkem Šindelářem foto: ČTK

Uplynulo jen půl roku a fanoušci Slavie musí nutně nabýt dojmu, že Jarolím je nepoučitelný. Do Edenu si přivedl útočníka Aleše Bestu, který se po stejném prohřešku jako Abraham musel pakovat z Brna. Zdálo se, že rázný fotbalista je po dalším výstřelku pro české kluby tabu, ale Jarolím podobné „výzvy“ miluje. Besta mu po odchodu kanonýra Tomáše Necida může vytrhnout trn z paty, i když udržet impulzivního hráče na uzdě bude pořádná fuška.

Slávisté Bestovi vlastně dodnes vděčí za loňský titul, vždyť jeho známý konflikt s Tomášem Řepkou tehdy odstartoval nečekaný pád Sparty. Teď by mohl slávistům udělat radost podruhé. Jen se musí modlit, aby ho na jaře zase něco nerozčílilo. V Brně se z toho nevzpamatovali dodnes.

Autor:

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...