10. července 2008 7:27 Lidovky.cz > Sport > Názory

Je na co se těšit

Titul bude obhajovat Slavia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Titul bude obhajovat Slavia. | foto: Michal Šroubek, Lidovky.cz

PRAHA Soudy o české lize nejsou již nějakou dobu příliš povzbudivé. Zápach po korupční aféře se ještě zcela nerozplynul, zůstávají i poloprázdné tribuny, násilničtí fanoušci a někdy k uzoufání nezáživné zápasy. Přesto je možné najít důvody, proč se těšit na ligový ročník 2008/09, který začne už za necelý měsíc.


Pro napínavost příběhu zvaného fotbalová liga je určitě dobře, že se stále rozšiřuje počet týmů, od nichž lze očekávat pohárové ambice.


Mezi tradiční pražská "S“, Ostravu, Brno a chřadnoucí Olomouc i úspěšné celky poslední doby Liberec a Teplice by se v nadcházejícím ročníku mohla znovu zařadit stále ambiciózní Mladá Boleslav. Díky nákupům ze Sparty by překvapit mohla také Plzeň, pokud naváže na nadějný loňský podzim. Sečteno, podtrženo – o přední příčky se může reálně rvát polovina ligových účastníků. Avšak pozor na statistiku. Od roku 2001 platí, že v lichých letech slaví titul Sparta.

JOSEF ŠACHTA, Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz