Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Kam mohou směřovat Jágrovy kroky?

Sport

  15:38
PRAHA - Sibiřský Omsk postoupil do play off KHL a mohlo by se tedy zdát, že spekulace kolem dalšího působení české hvězdy Jaromíra Jágra jsou u konce. Je tomu tak skutečně? Kam se nyní mohou ubírat jeho kroky?

Jaromír Jágr v zápase KHL. foto: www.hawk.ru

Spekulace totiž mohou vířit dále. Uzávěrka přestupů v zámoří je až příští středu 4. března. Co se během následujících šesti dnů může ještě stát?  

Jsou možné hned tři scénáře.  

Pojďme si tedy i my trochu zaspekulovat.

Za prvé: Jaromír Jágr zůstane v Omsku do konce sezóny, postoupí s ním do dalších kol play off a následně posílí  na mistrovství světa národní celek v cestě za návratem na hokejové výsluní.

Za druhé (tato varianta je jistě pro spekulanty zajímavější ): Jaromíra dopíše některý z celků NHL (nejvíce se mluví o kanadském Edmontonu) na soupisku a k uzávěrce přestupů 4. března se s Jágrem domluví na působení ve svých barvách. Takový klub ale musí následně nechat Jágra projít na 24 hodin listinou volných hráčů. Je však pravděpodobné, že celek, který by s Jágrem domluvil, by si u ostatních zajistil, aby mu jej nikdo nevyfouknul. Otázkou je, zda by uzavření smlouvy do NHL ještě mohl dohrát sérii v Omsku, pokud by nebyla u konce.

Přestupová varianta do NHL by ovšem na druhou stranu pomohla i Omsku – ušetřil by na dva, tři měsíce za Jágrův plat a navíc by mohl dostat i nějaké odškodné od zámořského celku.

Jelikož se Jarda několikrát vyznal, že jej vždy lákalo vyzkoušet si kanadské angažmá, jeví se velmi reálně možnost  jeho působení v Edmontonu, Torontu či Montrealu.  

A třetí varianta? Jágr odejde do NHL, ale objeví se i na mistrovství světa. Pokud by totiž kývnul Edmontonu či Torontu, stále by existovala možnost, že přiletí na mistrovství světa, jelikož oba týmy o postup do play off bojují - ale postoupit tam nemusí. Pokud by však šel např. do Montrealu, je velmi pravděpodobné, že by se již na šampionátu neobjevil a získával by slávu při tažení Stanley Cupem.

Vše jsou ale čiré spekulace. Jediný, kdo zná své další kroky, je Jarda sám. Více nám napoví příští týden, kdy se uzavřou soupisky klubů NHL a kdy už bude rozehraná série Omsku s Ufou. Na co byste si vsadili vy?

Autoři: