4. srpna 2008 9:49 Lidovky.cz > Sport > Názory

Kladenská lehkovážnost

Ostrava proti... Ostravě (Kladnu)  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrava proti... Ostravě (Kladnu) | foto: ČTK

Heslo "nic se nesmí podcenit“ v Kladně asi neznají. Chyba číslo jedna: před fotbalovým zápasem s Ostravou si Středočeši špatně prohlédli dresy soupeře a k utkání vyrazili se soupravou v podobné barevné kombinaci. Chyba číslo dvě: náhradní sadu dresů nechali doma.


Vynalézavost jim však upřít nelze. Když jim rozhodčí úbory nepovolil, vypůjčili si od Baníku jeho staré dresy. Jmenovky přelepili izolepou, znak soupeře zakryli nálepkou s nápisem "SK Kladno“, jen jména sponzorů zůstala nezakrytá. Buď ze zdvořilosti, nebo z nedostatku izolepy.


Být to příhoda z divize, bylo by to k popukání, jenže kladenský trapas se stal v nejvyšší soutěži. Je to důkaz, že z českého fotbalu amatérismus dosud nezmizel. Zvlášť zlá zpráva je to pro kladenské fanoušky. Těm teď zbývá jediné. Doufat, že jejich klub je na boj o záchranu připravený lépe než na cestu do Ostravy.

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?