2. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

KOMENTÁŘ: Odepsali jste mě předčasně, může vzkázat Veselý svým kritikům po výhře nad Zverevem

Jiří Veselý  předvedl až na koncovku prvního setu vynikající výkon. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Veselý předvedl až na koncovku prvního setu vynikající výkon. | foto: Reuters

PRAHA Český mužský tenis je na dně. Po Tomáši Berdychovi a Radku Štěpánkovi si bude muset počkat deset let na jejich nástupce. Takovou prognózu pronesl nejeden expert poté, co poprvé v historii žebříčku ATP není v žebříčku dvouhry žádný z Čechů v elitní stovce

Berdychovým (110. příčka) následovníkem přitom měl být Jiří Veselý (124.), který loni vyrovnal postupem do osmifinále Wimbledonu své grandslamového maximum z roku 2016, jenže poté šly jeho výsledky strmě dolů. 

Na US Open chyběl, na Australian Open i French Open vypadl v 1. kole a po šesti letech tak musel na grandslamu absolvovat kvalifikaci. Vypadalo to, že se nad pětadvacetiletým levákem zavírá voda.

Alexanderu Zverevovi nepomohly k výhře ani akrobatické údery na síti.
Jiří Veselý přitom musel absolvovat třízápasovou kvalifikaci. Na Wimbledonu...

Jenže Veselý zabojoval, bez ztráty setu ovládl všechny tři zápasy kvalifikace Wimbledonu a v 1. kole si po výborném výkonu poradil i se světovou pětkou Alexanderem Zverevem. 

Jako by chtěl svým kritikům vzkázat: „Odepsali jste mě předčasně!“