Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Návrat hrdinů z Nagana

Sport

  8:00
PRAHA - Jako čápi z jižních krajin se začali vracet naganští hrdinové ze zámoří. Deset let po olympijském triumfu čtyři z nich takřka naráz opustili slovutnou NHL.

Další hvězda doma. foto: Lidové noviny

Možná i shodou okolností snad čtyři nejslavnější čeští hokejisté posledního desetiletí. Jágr hodlá rozdávat radost ještě nějaký čas v Rusku, Hašek už sice chytat nechce, ale stejně se na led za rok asi vrátí, Straka kromě bruslí dostal v Plzni i důležitou funkci a kreativní Ručinský už nechce létat nad Amerikou. A to k nim ještě připomeňme návrat reprezentačního kapitána Výborného.

Co že ale tak houfný přelet do Evropy? Snad už jistá únava z úmorné NHL, ale bezpochyby i touha po klidu a domovu. Koruny hrály při volbě klubu také určitou roli, byť gáže jsou oproti platům v NHL spíše úsměvné. Je dobře, že se tihle kumštýři vracejí. Kvůli divákům, ale i mladým hokejistům, kteří po jejich boku pochopí, jak moc se ještě musí učit. Jen ta NHL nejspíš pro Čechy nyní tak trošku vybledne.

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...