13. listopadu 2012 23:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Nebylo toho Armstronga už přece jen dost?

Bývalý legendární cyklista Lance Armstrong | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý legendární cyklista Lance Armstrong | foto: Reuters

PRAHA Asi už jen málokdo pochybuje, že si Lance Armstrong pomohl k některému ze svých mnoha triumfů nedovoleným způsobem. Kauza amerického cyklisty se už nyní dá označit za nejsledovanější dopingový skandál všech dob.

Muž, který se nikdy k užívání nedovolených prostředků nepřiznal, však na veřejnosti už nějakých 15 let ukazuje i přívětivější tvář. V roce 1997 založil nadaci Livestrong, jež se věnuje pomoci lidem, kteří zápolí s rakovinou. Nadaci se v posledních letech intenzivně věnoval, sháněl peníze i sám investoval miliony. Armstrong tak naplňuje rčení, že neexistuje jen černá a bílá.

Máme ho odsuzovat za doping, nebo chválit za to, že slávu využil k zisku půlmiliardy dolarů na dobré účely? Prozatím vítězí asi to první. Mediální tlak včera donutil Armstronga i k vystoupení z představenstva své nadace. Zůstává ale otázkou, zda toho honu na čarodějnice nebylo v tomhle případě přece jen už dost...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.