24. října 2008 10:10 Lidovky.cz > Sport > Názory

Nezáživná Kluž

Tony z Kluže (vlevo) a záložník Chelsea Florent Malouda v zápase Ligy mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tony z Kluže (vlevo) a záložník Chelsea Florent Malouda v zápase Ligy mistrů. | foto: ČTK

PRAHA Michel Platini, šéf UEFA, nosí v srdci odvážný sen. Chce pomáhat fotbalovým trpaslíkům na úkor zavedených zemí, jako je Anglie, Itálie nebo Španělsko. Chce, aby v milionářské Lize mistrů hrály mnohem víc kluby z Polska, Česka, Srbska nebo třeba Ukrajiny.

Tato jánošíkovská vize by měla jistě dobrý dopad na menší evropské fotbalové svazy včetně toho českého. Jak to vypadá v praxi, mohou fanoušci posoudit už nyní, kdy překvapivě táhne Ligou mistrů Kluž nebo Borisov.

Má to ale jeden háček. Pro nezaujatého diváka ztrácí Liga mistrů punc výjimečnosti. Proč má člověk v pozdních večerních hodinách přemáhat spánek nad sestřihem utkání Inter Milán – Famagusta (1:0)? Asi nelze každý týden servírovat duel Realu Madrid s Manchesterem United, ale kvalita současné Ligy mistrů uvadá. Takže se vyplatí ji sledovat až na jaře, až už budou Kluž a spol. dávno vyřazeny.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
Konec utkání.
59:35
Anttila útočil na hattrick, přejel červenou čáru tak, aby nebyl icing, ale minul prázdnou branku o kousek!
59:30
Hra je opět před Lankinenem, Kanaďané však těžko hledají cestu ke střelbě.