Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
130 let

Lidovky.cz

Play off začalo - a 'pravda' o Jágrovi

Sport

  9:51
PRAHA - Fanoušci hokeje se možná nad dnešním titulkem pozastaví. Vždyť O2 extralize zbývají po dnešku do konce základní části ještě čtyři kola. To je sice pravda, ale díky nezvyklé vyrovnanosti extraligového pelotonu, budou mít tato čtyři střetnutí pro všechny týmy nádech čtyřzápasové série play off.

Jaromír Jágr v dresu svého prozatímního zaměstnavatele NY Rangers foto: ČTK

Každá výhra nyní ten či onen tým přiblíží vytoužené metě, naopak porážka ji oddálí téměř až k rovině postupové sci-fi. Každý z týmů má jinou motivaci, všechny ale mají o co bojovat. Vedoucí trio si to rozdá o první příčku, která s sebou přináší vstupenku do stále prestižnější Ligu mistrů a s ní spojený bonus 300 tisíc euro (zhruba 8, 3 milionu korun). Například pro takový Litvínov to může znamenat i více jak deset procent ročního rozpočtu klubu. O takovou sumu se vyplatí bojovat do úmoru. A ani v případě Slavie či Pardubic by se nejednalo o zanedbatelnou položku v rozpočtu na příští sezónu.

Týmy na 3. až 9. místě ještě stále mohou pomýšlet na umístění v první šestce, která má jisté čtvrtfinále a vyhne se tak zrádnému předkolu. Navíc přímí čtvrtfinalisté budou mít možnost potrénovat a vyléčit různé zdravotní šrámy. Například Sparta (a jistě nejen ona) má však cíle rozhodně vyšší než se jen udržet v první šestici týmů. Pro ni je metou první čtyřka, zajišťující možnost zahajovat čtvrtfinále na domácím ledě.

Celky od 10. místa do 12. místa mají ještě reálnou šanci na předkolo play off. A o co že jde poslední dvojici Mladá Boleslav-Znojmo, které nabrala mírnou ztrátu? V posledních čtyřech kolech ji budou chtít oba týmy co nejvíce zmenšit, aby měly v play outu větší šanci vyhnout se baráži.


Ještě si myslíte, že nás čekají jen "obyčejná" čtyři kola základní části hokejové extraligy?


A když už jsme u těch otázek: Také patříte k těm, kteří věří, že se Jaromír Jágr vrátí do NHL. Zastavme se dnes i u této causy.

V úterý přinesla média informaci, že Jarda jedná s Edmontonem a je blízko dohodě s tímto kanadským klubem. Pokud mohu mluvit za sebe, s čistým svědomím mohu říct, že o žádných současných jednáních Jaromíra s Edmontonem nevím. To ale neznamená, že by Edmonton neměl o českou osmašedesátku zájem. Jardovi dokonce nabídl loni v červenci smlouvu se stejnou gáži, jakou měl v Rangers. Jenže v té době již byla na světě ústní domluva s Omskem.


Ovšem je pravdou, že angažmá v kanadském klubu Jardu vždy lákalo. Již několikrát hovořil o svém snu hrát za tým ze země hokeji zaslíbené a poznat atmosféru v takovém klubu jinak než jen jako soupeř. Pro fanoušky by navíc byla zajímavá jeho spolupráce s Alešem Hemským. Edmonton by podle všeho také splnil "podmínku" o tom, že Jarda by nehrál v klubu druhé housle.


Ale odešel by z Omsku ještě v rozehrané sezóně? To si nedovedu představit. Možná proběhnou nějaká jednání v létě, ale to jsou již jen další spekulace. Jarda má v Omsku smlouvu i na příští sezónu a on není z těch, kteří by utíkali z bojiště, když se nedaří. Naopak. Podle mne je jeho odchod reálný jen v případě, že by se KHL dostala do existenčních problémů. Protože ani peníze již nejsou v pozici Jardy tou hlavní a jedinou motivací.


Nezbývá tak, než si počkat, zda se v létě dočkáme překvapení nebo ne...

Autoři:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...