Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

PLZEŇÁK: Konec pohody a čistých dresů. Některým hráčům nedochází, že musí zapnout atletické turbo

Adrián Guľa a David Limberský. foto: MAFRA

Názor
Plzeň - Naběhl si na centr zprava a do prázdné branky dal v nastavení gól na 2:0. Místo bouřlivé oslavy se Pavel Bucha sehnul a ztěžka se vydýchával. Vydal se, a tak to má být! V situaci, v níž se Viktorka nachází, není místo pro pohodlný profesorský fotbal, který v poslední době předváděla.
  20:13

Nikdo nepochybuje o tom, že tým kouče Guľy oplývá fotbalovostí, ale některým hráčům nedocházelo, že když ke svým schopnostem nezapnou atletické turbo, jak to umí třeba běžci z Vršovic, nebudou porážet nikoho. Slovácko, Příbram, a už vůbec ne organizované a bojovné Pardubice.

Adrián Guľa a David Limberský.
Trenér Plzně Adrián Guľa.

To byl zrovinka případ zmiňovaného Buchy: v minulých zápasech působil dojmem, že mu stačí rozdávat pěkné přihrávky ve středu hřiště a dohrát v čistém dresu. 

Proti Pardubicím se krásně nadechl a pomohl Viktorce k výhře, kterou si zasloužila, protože byla celý zápas lepší, měla tlak i šance, které konečně dala (i když po nervech s videosudím). Když k talentu přidá vrcholné nasazení a snad už i nabyté sebevědomí, postupně se dostane v tabulce tam, kam patří. A třeba porazí i ty, kteří to s atletickým turbem umí nejlíp v republice. 

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!