18. února 2015 18:38 Lidovky.cz > Sport > Názory

Podvod, za který si Ibrahimovic a Luiz zaslouží tvrdý trest

Zlatan Ibrahimovic a David Luis z Paris St. Germain. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zlatan Ibrahimovic a David Luis z Paris St. Germain. | foto: Reuters

PRAHA Ten záběr obletěl celý svět. Byli na něm zachyceni fotbalisté Paris St. Germain Zlatan Ibrahimovic a David Luiz, jak si v úterním zápase osmifinále Ligy mistrů proti Chelsea (1:1) pomohli nenápadným fíglem.

Po jednom z faulů obránců londýnského klubu vyznačil rozhodčí mizícím sprejem místo, odkud se bude zahrávat přímý kop. Poté se otočil a odkrokovával vzdálenost zdi.

Brazilec Luiz bílou pěnu vmžiku nabral do dlaně a přemístil ji o několik centimetrů směrem ke středu - do výhodnější pozice ke střele.

Švéd Ibrahimovic nezaváhal a míč postavil do prostoru, který vymezil jeho spoluhráč. Sudí nic z toho nezaznamenal.

VÍCE O LIZE MISTRŮ

Navzdory vědomí, že je v ostře sledované Lize mistrů snímají desítky kamer, se dvojice hvězdných hráčů rozhodla porušit pravidla. 

Prostou lstí podvedli soupeře i rozhodčího. Zároveň tím během jednoho momentu světu sdělili, že nehrají fér.

Zlatan Ibrahimovic z PSG.
Zlatan Ibrahimovic a David Luis z Paris St. Germain.
Potřebuje toto další komentář?
Zlatan Ibrahimovič oslavuje svůj gól proti Caen. Svlečením dresu a předvedením...

Významní reprezentanti svých zemí si zřejmě nepřipustili, že toto jednání může mít ve světě fotbalu hlubší následky. Třiatřicetiletý Ibrahimovic a o šest let mladší Luiz jsou idoly desetitisíců chlapců z celého světa, kteří se fotbal teprve učí... a své hrdiny rádi napodobují.

Trestá-li zpětně disciplinární komise fauly, simulování či diskuse, pak si tvrdý postih za pohrdání pravidly zaslouží i oba hráči pařížského celku.