Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Pokrok, ale je o píď

Sport

  8:00
PRAHA - Jestli něco fotbalová reprezentace skutečně potřebuje po fiasku na Euru, pak je to špetka moderny a progresivních metod. Hra národního týmu musí začít vycházet ze světových trendů, aby mu přestal ujíždět vlak.

Spokojený Rada. foto: ČTK

Jaroslav Šilhavý a Pavel Hapal, které si kouč Petr Rada včera vybral za své asistenty, jsou jistě výteční trenéři, jenže osvěžení přinesou jen stěží. První zřejmě dál povede rozcvičky hráčů, druhý bude Radovi pomáhat s taktikou, vždyť jako hráč prošel Brücknerovou školou. Podle Rady je to výhoda, pro jiné spíš nevýhoda.


Mnohem zajímavější je v realizačním týmu jiný muž. Aleš Kaplan, fitness trenér Sparty, bude prvním specialistou na kondici u českého týmu. Sparta dobře ví, proč si odborníka z Fakulty tělesné výchovy a sportu už několik let hýčká. Rada si ho přesto vydupal. Tuší, že když Kaplanových schopností dokáže využít, může to pro něj být terno. Jen je škoda, že Rada nebyl stejně pokrokový i při hledání svých asistentů.

Autor:

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...