23. července 2008 10:12 Lidovky.cz > Sport > Názory

Poněkud pozdní procitnutí

Necid v zápae s Itálií. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Necid v zápae s Itálií. | foto: ČTK

PRAHA Propagace fotbalu? Za tu nepovažujme přístup českých televizních stanic k závěrečným bojům evropského šampionátu hráčů do 19 let, které probíhají na českých trávnících. Chtěli jste vidět, jak čeští mladíci porazili své protějšky z kolébky kopané? Nebo jak vyválčili remízu s Řeky? Či jak v nedělním nervydrásajícím duelu prohráli s Italy, ale přesto postoupili do semifinále a zajistili si tak bronz?

Měli jste smůlu, české obrazovky měly svůj program. Spravit si chuť po nevydařeném Euru dospělých reprezentantů prostě nešlo.
Jako spasitel nyní přichází Česká televize, dnešní semifinálový duel s favorizovaným týmem Německa odvysílá v přímém přenosu na programu ČT 4 Sport.

Mladí Češi teď mají motivaci navíc. Mohou dokázat, že přístup veřejnoprávní televize k "domácímu“ šampionátu byl dosud přinejmenším podivný.

Jiří Jakoubek, Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.