29. května 2008 10:27 Lidovky.cz > Sport > Názory

Pozor na zábavu

Budou hry celé v černém? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budou hry celé v černém? | foto: AFP

PRAHA Čínský cenzor nikdy nespí. Jeho poslední zásah odnesla nejslavnější basketbalová liga světa NBA. Podle čínských úřadů jsou totiž sportovní přenosy příliš zábavné na to, aby je vysílala státní televize tak brzy po ničivém zemětřesení, které způsobilo smrt 67 tisíc lidí.

Ke katastrofě došlo 12. května a minulý týden byla v rámci oficiálního smutku zastavena v Číně veškerá zábava. Po jeho vypršení okamžitě vysílal sportovní kanál CCTV 5 semifinále mezi San Antoniem a Los Angeles. NBA je totiž vČíně velice populární. Jenže vládní moc pro basketbalové boje pochopení neměla.

Psát, že jde o absurdní rozhodnutí, je prakticky zbytečné. Je to jen další důkaz toho, že čínský totalitní režim zdaleka nedorostl k demokratickým, čili olympijským ideálům. A navíc se nabízí otázka, co bude čínské vedení dělat, pokud by se nějaký smutek nedejbože nachomýtl během konání olympijských her v Pekingu? Vypnou snad čínští soudruzi televizní přenosy?

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz