Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Pro milovníky metafor

Sport

  11:11
PRAHA - Nejen fanoušci si mohou zhluboka oddechnout. Stále totiž platí, že podplácet ve fotbale se nesmí. Naposledy to potvrdil Ústavní soud, když zamítl po rok a půl dlouhém zkoumání stížnost bývalého sudího Lubomíra Pučka. Ten byl odsouzen za to, že nabízel svému kolegovi 70 litrů vína za ovlivnění zápasu slovenské ligy, což byl podle obžaloby pouze krycí název pro 70 tisíc korun.

Víno byl vtip. Lubomír Puček si prý nabídkou 70 litrů vína chtěl z asistenta Vodičky jen vystřelit. foto: Foto archiv LN

Advokáti pětinásobného držitele ocenění Křišťálová píšťalka pro nejlepšího českého arbitra už ani nenamítali, že by jejich klient neměl s korupcí nic společného. Použili jiný argument. Stát podle nich nemá zasahovat do "ryze dobrovolné občanské aktivity", jakou je fotbal. Ústavní soud jejich názor odmítl.

Téměř pět let po vypuknutí úplatkářské aféry je dobré si nejen toto zjištění připomínat. Takže ještě jednou pro milovníky trapných metafor: nikdo vám nevěří, že kapr je kapr a hruška je hruška.

Autor: