Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Proč škodí javorové listy?

Sport

  10:33
PRAHA - Konečně máme jasno, co zaměstnává Mezinárodní olympijský výbor (MOV) v relativně klidném mezidobí před konáním zimních her ve Vancouveru. Tak tedy - jak upozornil na konci MS juniorů šéf Mezinárodního hokejové federace René Fasel, MOV nehodlá dál přehlížet hrubé porušení pravidel u kanadských hokejistů.

Smutný tým Kanady. foto: ČTK

Pozor, nejde o doping. Stačí, že hokejisté nosí na dresu vyobrazený javorový list. V tomto případě nehraje roli, že jde o tradiční symbol severoamerické země, který zdobí i její vlajku. Olympijské regule totiž stanoví, že se na dresech pod pěti kruhy může objevit výhradně oficiální státní znak.

Ten kanadský zná málokdo, jde o poměrně složitý obrazec a javorové listy se na něm vyskytují okrajově. Nejzajímavější na celé kauze je, že zmíněné nařízení platí už 13 let a dosud se jeho porušování v rozumné míře tolerovalo. Kupodivu to nepřineslo žádné škody. Ty nyní způsobí asi až jeho důsledné dodržování.


Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...