29. prosince 2008 12:22 Lidovky.cz > Sport > Názory

Propast se prohlubuje

Radost kanadských mladíků, smutek českého brankáře Vošvrdy. Obrázek tak obvyklý ze zápasu Kanada-Česko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost kanadských mladíků, smutek českého brankáře Vošvrdy. Obrázek tak obvyklý ze zápasu Kanada-Česko. | foto: ČTK

PRAHA Český hokej prožil v letošní sezoně první plnohodnotné poměření sil s některou z hokejových velmocí (pokud nepočítáme zápasy okleštěných výběrů na turnajích Euro Hockey Tour). Na mistrovství světa hráčů do dvaceti let nastoupili čeští reprezentanti proti Kanadě.

Výsledek? Katastrofa.

Mladí Češi dostali výprask, jakým jejich seniorští kolegové porážejí na velkých světových šampionátech Dány, Kazachy nebo Rakušany. Ještě horší je ale fakt, že zasvěcené vysoká porážka zase tak nepřekvapilo. Český tým tvoří z poloviny hokejisté, kteří jako osmnáctiletí sestoupili ve své kategorii z elitní skupiny MS jako první český tým v historii.

Propast mezi nimi a elitou se nezmenšila. Spíše naopak. O důvodech, proč se český hokej řítí do záhuby, se už napsalo hodně. Smutné je, že se národní sport nikdo nesnaží zachránit. Za pár let totiž už nebude co zachraňovat.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

On-line reportáž

Rusko 4:2 USA
Zajímavost: hraje se hodně disciplinovaně, oba týmy měly v dosavadním průběhu jen jedno oslabení.
56.
Rusové už koukají na hodiny a možná se budou snažit spíše udržet současný stav 4:2.
54.
Teď je to opět jako na houpačce, na ruské polovině vymýšlí Eichel a Kane, obranným pásmem USA zase prolétl Kučerov.