Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sázka na ježka

Sport

  13:34
PRAHA - Je to duel, který se nerozhoduje na cílové pásce, ale nad zkumavkami v laboratořích. Antidopingoví experti tam zkoumají molekuly, jestli jejich počet či poměr nepřesahuje množství, které se podle lékařských pravidel dá ještě pokládat za normální. Na jejich práci visí osud olympijských medailistů.

Doping se nyní nejčastěji skloňuje v souvislosti s Tour. foto: AFP

A ačkoli stále existují cestičky, jak komisařům uniknout, je to pro sportovce, kteří chtějí podvádět, stále těžší. Soudě podle posledních událostí se zdá, že smyčka se opravdu utahuje.

Co to znamená před olympiádou v čínském Pekingu? Patrně tolik, že na hrách můžeme čekat záplavu pozitivních testů. Je velice pravděpodobné, že počet přistižených sportovců přesáhne číslo 23 dosažené v Aténách. Protože věřit, že sportovci sami od sebe přestanou dopovat, když zlepšení o pár vteřinek z nich může udělat boháče, by byla stejná bláhovost jako sázet na třínohého ježka, že bez újmy přeběhne šestiproudou dálnici.

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...