30. května 2008 13:27 Lidovky.cz > Sport > Názory

Schizofrenní Slavia

Berger s dresem Sparty.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Berger s dresem Sparty. | foto: ČTK

PRAHA Nejprve se s ním před světem vytahovali. Ale když mu měli nabídnout smlouvu, tak odtáhli ruce pryč. Takhle rozháraně se zachovala fotbalová Slavia ve vztahu k Patriku Bergrovi.

Na začátku května nastoupil Berger za Slavii v prvním zápase na novém Edenu. Vše směřovalo k tomu, že zkušený záložník zakotví ve Slavii, tedy tam, kde hrál první ligu, než odešel do zahraničí. Jenže slávistické vedení cuklo, respektive neudělalo nic. A Berger se upsal Spartě, kde s fotbalem začínal. Můžeme slávistickému vedení spílat, že si nechalo proklouznout velkou hvězdu, která přitáhne diváky.

Sám Berger Slavii upřednostňoval. Jenže červenobílí raději sází na mladší hráče a navíc, i když to nikdo nepřizná, příklad neustále zraněného Šmicra od podobných angažmá odrazuje. A Berger je k tomu nevyzpytatelný hráč, který nemusí kabinu prodchnout jen optimismem tak jako Šmicer. Jisté je tedy zatím jen jedno: Bergra čeká opravdu horké derby.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?