Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

SLÁVISTA: I nás Sparta potěšila, Pepíku

Karel Jarolím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Jarolím. | foto: ČTK

PRAHA První kolo je za námi. Sice jsme asi čekali minimálně bodově lepší výsledek, nicméně před rokem jsme měli touto dobou o bod méně a se stejným soupeřem jsme později doma také jen remizovali. Z hlediska tažení za dalším titulem tedy žádná tragédie.

Navíc pouze remízu uhráli prakticky všichni teoretičtí konkurenti s výjimkou Baníku, který si tak užil v sobotu večer několik desítek minut v čele tabulky. Gratulujeme.

Všeobecná spokojenost přitom byla hlavním znakem ligové premiéry. S prvním bodem byli zřejmě spokojeni i "nejlepší fanoušci na světě", příznivci svépomocného družstva umělců z Ďolíčku. Dokonce tak moc, až si začali demolovat stadion a poprali se v hospodě. Fuj, kdyby to viděl Mirek Dušín!

Překvapivě musíme tentokrát souhlasit s rovněž spokojeným Pepíkem Chovanců. "Hra mého mužstva mě potěšila," prohlásil po bezbrankové bídě v Teplicích. Nás vaše hra taky potěšila, nás taky.

Pojďme však k budoucnosti. Ta se, věřme, začne psát už dnes v Tiraspolu. Červenobílá eskadra by rozhodně měla předvést jistější výkon než minulou sobotu. Pokud se jí to podaří vyplnit, není se čeho bát. Rozhodně se nenechme rozhodit nějakými závistivými řečmi o slabinách na postu gólmana.

Ano, Martin Vaniak udělal chybu, ale pravděpodobnost, že něco takového zopakuje, je podobná, jako že na frontě spadne granát dvakrát do stejného místa. A nevěřit Martinovi je jako nevěřit mamince nebo Karlu Jarolímovi!

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...