Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

SLÁVISTA: I nás Sparta potěšila, Pepíku

Sport

PRAHA - První kolo je za námi. Sice jsme asi čekali minimálně bodově lepší výsledek, nicméně před rokem jsme měli touto dobou o bod méně a se stejným soupeřem jsme později doma také jen remizovali. Z hlediska tažení za dalším titulem tedy žádná tragédie.

Karel Jarolím. foto: ČTK

Navíc pouze remízu uhráli prakticky všichni teoretičtí konkurenti s výjimkou Baníku, který si tak užil v sobotu večer několik desítek minut v čele tabulky. Gratulujeme.

Všeobecná spokojenost přitom byla hlavním znakem ligové premiéry. S prvním bodem byli zřejmě spokojeni i "nejlepší fanoušci na světě", příznivci svépomocného družstva umělců z Ďolíčku. Dokonce tak moc, až si začali demolovat stadion a poprali se v hospodě. Fuj, kdyby to viděl Mirek Dušín!

Překvapivě musíme tentokrát souhlasit s rovněž spokojeným Pepíkem Chovanců. "Hra mého mužstva mě potěšila," prohlásil po bezbrankové bídě v Teplicích. Nás vaše hra taky potěšila, nás taky.

Pojďme však k budoucnosti. Ta se, věřme, začne psát už dnes v Tiraspolu. Červenobílá eskadra by rozhodně měla předvést jistější výkon než minulou sobotu. Pokud se jí to podaří vyplnit, není se čeho bát. Rozhodně se nenechme rozhodit nějakými závistivými řečmi o slabinách na postu gólmana.

Ano, Martin Vaniak udělal chybu, ale pravděpodobnost, že něco takového zopakuje, je podobná, jako že na frontě spadne granát dvakrát do stejného místa. A nevěřit Martinovi je jako nevěřit mamince nebo Karlu Jarolímovi!

Autor (39) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...