2. listopadu 2008 10:56 Lidovky.cz > Sport > Názory

Slávistická paličatost

Kdo nebude na stadionu, má smůlu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdo nebude na stadionu, má smůlu. | foto: ČTK

PRAHA Jsme jako diamant, který trčí z bláta českého fotbalu, řekli si zřejmě šéfové Slavie a rozhodli se jednat. Když jim Česká televize nabídla za televizní práva k pohárovému utkání s Aston Villou příliš malou částku, urazili se.

"Sešívaní“ hrají nejlepší fotbal na nejkrásnějším stadionu v zemi, a tomu přece musí odpovídat i příjmy, ne? Slavia prostě v televizi nebude. Zvykněte si.

Postup Slavie lze pochopit, zvlášť když jí Angličané zaplatili několikanásobně víc. Fanouškům ale těžko vysvětlí, že zápas, na kterém vydělá desítky milionů korun, oni neuvidí jen proto, že se klub s televizí neshodl na „pár drobných“. Jestli tady někdo prodělá, pak jedině fanoušci.

Slavia nepochopila dobu. Zatímco krédem úspěšných klubů je „být co nejvíce vidět“, Pražané se v čase vracejí o šedesát let zpět, kdy si fanoušci bez vstupenek mohli o zápase také jen nechat vyprávět. Je tady však jeden podstatný rozdíl. Tehdy ještě žádná televize neexistovala.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!