16. prosince 2008 11:31 Lidovky.cz > Sport > Názory

Sparta na dně? Nejásejte

Sparta nastoupí do derby ve speciálních dresech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta nastoupí do derby ve speciálních dresech. | foto: ČTK

PRAHA Fotbalové Spartě se nedaří na trávníku a v excelentní formě není ani, co se týče výše financí, na klubovém kontě. Není divu. Sparta už několik let nezískává peníze z Ligy mistrů, kam se nemůže prokousat, a na prodeji hráčů už také neutrží tolik, co v minulosti.

Současný boss Daniel Křetínský má možná ekonomickou vizi, ale jeho orientace v hodně specifických poměrech české fotbalové scény je prachbídná. Je ironií osudu, že největší úspěchy letenského velkoklubu v samostatné české lize spadají do období vlády Petra Macha nebo Vlastimila Košťála a jeho policejními odposlechy proslavených podřízených Pelty a Horníka.

Pokus o novou (lepší) Spartu, jaký předvádí finanční skupina J&T, dopadá zatím značně rozpačitě. Ale finančníci nehodlají nyní kapitulovat. Je jasné, že fanoušci ostatních klubů při pohledu na sípajícího premianta jásají. Neměli by. Pokud totiž Sparta upadne do recese, stáhne sebou všechny ostatní.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz