29. ledna 2010 16:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

Sparťan: Lepší Brabec pod smlouvou, než nemít stopery žádné

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Erich Brabec (vlevo) měl s rychlonohým Petričem velké problémy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Erich Brabec (vlevo) měl s rychlonohým Petričem velké problémy. | foto: ČTK

PRAHA Nejžhavější přestup této zimy v české kotlině je hotov. Na Letnou zamířil stoper Erich Brabec. Ano, ten Brabec, kterého loni vyhodili ze Slavie jako nepotřebného. Sice je na soudy brzo, ale od sparťanského vedení to je mistrovský tah v pravém slova smyslu.

Erich Brabec je ve dvaatřiceti letech v perfektním stoperském věku. A jeho spojení s Tomášem Řepkou? Ideální! Jeden je tvrďák s výborným čtením hry a hlavičkovými schopnostmi, druhý naopak elegán, který umí konstruktivně založit útočnou akci. A že je to bývalá sešívka? No a co. Jestli to někomu vadí, tak slávistům a jejich názor v tomto ohledu není vůbec důležitý.

Možná se v Edenu chytí za frňák a až budou na konci sezony fňukat nad pátým místem v konečné tabulce, zjistí, jakou udělali loni v létě chybu. Zvlášť poté, kdy ve stejnou dobu my budeme slavit s mistrovským pohárem pro šampiona ligy.

Oni totiž slávisté právě se stoperským postem budou mít v následujícím jarním pokračovaní nejvyšší soutěže pořádný problém. V zimě odešel za lepším kapitán Suchý a nyní se nejspíše rozloučí také Čelůstka. Teď by se jistý Brabec Jarolímovi hodil.

Holt někdy je prostě lepší mít Brabce pod smlouvou, než nemít stopery žádné.

  • 0Diskuse
Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže
Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je dávno pryč. Nahradila ho celá řada inovativních nástupců, které se liší způsobem i přesností měření, ale také cenou. Žádná domácnost, především pak s malými dětmi, by bez teploměru zůstat neměla.

Najdete na Lidovky.cz