11. října 2012 11:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

SPARŤAN: Vzpomínka na žijícího nebožtíka s dvěma dárky

Sparta Praha - Baník Ostrava. Hráči Sparty se radují z druhého gólu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta Praha - Baník Ostrava. Hráči Sparty se radují z druhého gólu | foto: ČTK

PRAHA Bývaly doby, kdy se na Baník chodilo. To samozřejmě není povzdech nad návštěvami v Chacharstánu, neboť každému, kdo zná charakter tamějších domorodců, muselo být jasné, že jejich vyznání „neopustíme tě“ je asi stejně upřímné jako opilcovo ujišťování „já tě strašně mi-mi-milu-ju“.

Škoda že se s ním v pondělí přišlo rozloučit jen devět tisíc sparťanů. Nejde mi o projevování nějaké falešné úcty, jen si říkám, že jsme si mohli při svitu skomírající karbidky zavzpomínat na veselé chvilky s žijícím nebožtíkem.

Naši borci mu na rozloučenou dali dva dárky. Je pravda, že při rozbalování toho druhého trochu brblal, ale karmicky si Zápotočného „boží ruku“ vykoledoval sám výkonem brankáře Bučka, který chvíli předtím neustál brutální Grajciarův zákrok. Ostravský gólman si svou chytrostí hlasitě řekl o místo v jiném klubu, který se zatím drží nad sestupovými vodami a kde takovouto fotbalovou inteligenci dokážou ocenit.

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Martin Čejka

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!