Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

SPARŤAN: Zničte vršovické kolchozníky!

Sport

PRAHA - Pokud byl někdo řadu let jedním z nejvýjimečnějších hráčů a kapitánem Sparty i reprezentace, lze jen těžko namítat, že fotbalu rozumí "jak koza náklaďáku". S tím by se dalo asi jen stěží polemizovat, kdyby...

Sparťanští fanoušci. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Kdyby se náš legendární "Rudý Pepík" nepokoušel téměř po každém zápase Letenských tento předpoklad rozbít napadrť svými zpravidla velmi nepochopitelnými komentáři ke hře mužstva. "Myslím, že jsme podali dobrý, ucelený výkon. Zápas se mi obecně líbil, hrál se před výbornou kulisou," konstatoval po zápase s Teplicemi Pepík. "Z remízy zklamán nejsem, na naší hře jsem našel dost pozitivních momentů," dodal trenér Sparty.

Těžko říct, na který zápas se legendární letenské libero koukalo. Polemizovat s ním totiž nelze pouze ve faktu, že se hrálo před výbornou kulisou. Ale jestli nebyl Pepík zklamaný z upoceného výkonu, mizerné hry záložní řady, která nevymyslela nic kloudného, a neviditelného útoku, který se zmohl na pouhé dvě střely za zápas, má asi na Spartu velmi mírné nároky. Pochválit lze jen vynikající obranu, jinak nuda, nuda, šeď, šeď.

Ještě že slátanci hráli také tužku a ztratili doma. Pozoruhodné bylo, jak se "létající Jarda" Černý po zápase drze přiznal, že zákrok před trestňákem, ze kterého sešívky vyrovnaly, nafilmoval a v ČT ho ještě chválili, jaký je charakter. Hnus! No nic, snad po těžkém matchi proti Turkotatarům v pátek doma spláchneme i kolchozníky z vršovického kibucu a rudá mašina se konečně rozjede ke spanilé jízdě.

Autor (31) je namyšlený sparťan a vždy jím bude.

Autor: