Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

SPARŤANKA: Ať bohové dál Hložka chrání. Z původní slovenské superobrany zbyly jen oči pro pláč

Adam Hložek a Dominik Plechatý se radují z branky. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Praha - Fotbaloví bohové existují. A není radno je dráždit. Když třeba máte moc rozhodovat o nejlepším klubu v zemi, není dobré vyhazovat nejlepšího fotbalistu v zemi esemeskou. Jinak sešlete na ten klub zatím nezjištěný počet hubených let.
  7:12

Václava Kotala kritizuju nerada, ale opravdu musel po utkání v Karviné říkat, že nějaké góly vstřelíme vždycky? Hned další zápas dalo fušku dotlačit bojovným ševcům do sítě aspoň dva. 

Jeden nestačil, neboť obrana opět neudržela nulu. I to mají určitě na svědomí zlomyslné vyšší síly. Přiznejte, sparťani, kdo si po prodloužení hostovačky Dávida Hancka nepomyslel: S dvojicí slovenských stoperů je obrana vyřešená. Co nám z ní po pár dnech zbylo? Oči pro pláč. 

Utkání 4. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - Fastav Zlín, 20. září 2020...
Adam Hložek a Dominik Plechatý se radují z branky.

K dovršení kanadského žertíku se o zranění Lukáše Štetiny postaral náš kapitán. Nevylučovala bych, že se mysl Bořka Dočkala zatížená touto vinou podepsala na jeho matném výkonu v neděli.

Máme tu ale ještě jednu oporu, která musí udržet správné mentální nastavení – Adam Hložek představil světu své děvče. Snad ho ani další milník na cestě mezi dospělé fotbalisty nesvede z pravé cesty. Zatím se zdá, že Adama fotbaloví bohové milují.